Main Menu
User Menu

Sakamoto, Sueo

坂本末雄 / さかもと・すえお

     
Příjmení:
Surname:
Sakamoto
Jméno:
Given Name:
Sueo
Jméno v originále:
Original Name:
坂本末雄 / さかもと・すえお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Kumamoto
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel 39. samostatnej zmiešanej brigády
velitel 40. samostatnej zmiešanej brigády
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel 53. pešieho pluku
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Sakamoto-Sueo-t143578#463588Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Sakamoto
Jméno:
Given Name:
Sueo
Jméno v originále:
Original Name:
坂本末雄 / さかもと・すえお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1914 vojenská akadémia
12.07.1921-29.11.1923 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1914 podporučík
01.03.1938 plukovník
01.08.1942 generálmajor
30.04.1945 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
26.06.1938-01.08.1939 Velitel : 53. pěší pluk
01.07.1944-08.07.1944 Velitel : 40. samostatná smíšená brigáda
08.07.1944-30.04.1945 Velitel : 39. samostatná smíšená brigáda
30.04.1945-DD.MM.1945 Velitel : 39. samostatná smíšená brigáda

Ručně vyplněné položky:
30.06.1938-01.08.1939 velitel 53. pešieho pluku
01.08.1939-01.08.1940 pridelený k veleniu Kwantungskej armády
01.08.1940-14.09.1940 náčelník Monji námornej prepravy
14.09.1940-05.09.1941 pridelený k veleniu armádnej prepravy
05.09.1941-19.07.1942 velitel 44. kotviacej základne
19.07.1942-04.12.1942 velitel 2. námornej transportnej zóny
04.12.1942-01.07.1944 velitel 4. velitelstva námornej prepravy
01.07.1944-08.07.1944 velitel 40. samostatnej zmiešanej brigády
08.07.1944-DD.MM.1945 velitel 39. samostatnej zmiešanej brigády Commander, New Britain
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Sakamoto-Sueo-t143578#463589Verze : 0
MOD