Main Menu
User Menu

35. letecká divize [1966-1969]

35th Air Division

     
Název:
Name:
35. letecká divize
Originální název:
Original Name:
35th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1966
Předchůdce:
Predecessor:
35. letecká divize (obranná)
Datum zániku:
Disbanded:
19.11.1969
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1966-01.04.1966 Velitelství protivzdušné obrany
01.04.1966-19.11.1969 1. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.04.1966-19.11.1969 Hancock Field
Velitel:
Commander:
01.04.1966-26.08.1967 Davenport, Dean (Colonel)
26.08.1967-05.07.1968 Belser, Joseph H. (Brigadier General)
05.07.1968-01.05.1969 Isaacson, Clayton M. (Brigadier General)
01.05.1969-19.11.1969 Gamble, Jack K. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1967-30.09.1968 52. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
30.09.1968-19.11.1969 52. stíhací skupina (protivzdušné obrany)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/35-letecka-divize-1966-1969-t139182#453329Verze : 0
MOD