Main Menu
User Menu

375. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1949-1952]

375th Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
375. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
375th Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.05.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
14.07.1952
Nástupce:
Successor:
375. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.06.1949-01.08.1950 9. letecká armáda
01.08.1950-16.10.1950 1. letecká armáda
16.10.1950-01.06.1951 Velitelství taktického letectva
01.06.1951-14.07.1952 18. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
27.06.1949-16.10.1950 Coraopolis, Greater Pittsburgh Airport
16.10.1950-DD.03.1951 Greenville, Greenville Air Force Base
DD.03.1951-14.07.1952 Greenville, Donaldson Air Force Base

Velitel:
Commander:
27.06.1949-14.09.1949 Molthan, Emil H. (Brigadier General)
14.09.1949-DD.08.1950 Johnston, William S. (Colonel)
DD.08.1950-DD.09.1950 Fowler, Stanley V. (Lieutenant Colonel)
DD.09.1950-03.03.1952 Call, Lance (Colonel)
03.03.1952-22.05.1952 Jones, Glynne M. (Colonel)
22.05.1952-14.07.1952 Rose, Franklin (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.06.1949-14.07.1952 375. skupina pro přepravu jednotek, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/375-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1949-1952-t138732#452879Verze : 2
MOD