Main Menu
User Menu

50. stíhací bombardovací křídlo [1952-1958]

50th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
50. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
50th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1952
Předchůdce:
Predecessor:
50. přepadové stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
08.07.1958
Nástupce:
Successor:
50. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1953-09.08.1953 9. letecká armáda
09.08.1953-01.01.1958 12. letecká armáda
01.01.1958-08.07.1958 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
01.01.1953-23.07.1953 Clovis, Clovis AFB
10.08.1953-17.07.1956 Hahn, Hahn AB /
17.07.1956-08.07.1958 Rosiéres-En-Haye, Toul-Rosiéres Air Base
Velitel:
Commander:
01.01.1953-22.07.1954 Ford, Wallace S. (Colonel)
22.07.1954-24.06.1955 McNickle, Melvin F. (Colonel)
24.06.1955-26.07.1957 Ascani, Fred J. (Colonel)
26.07.1957-DD.08.1959 Newcomer, Henry C. (Brigadier General)
04.11.1944-08.07.1958 Worden, Simon P. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1953-08.12.1957 50. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/50-stihaci-bombardovaci-kridlo-1952-1958-t138455#452601Verze : 0
MOD