Main Menu
User Menu

50. přepadové stíhací křídlo [1950-1951]

50th Fighter-Interceptor Wing

     
Název:
Name:
50. přepadové stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
50th Fighter-Interceptor Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1950
Předchůdce:
Predecessor:
50. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
02.06.1951
Nástupce:
Successor:
50. stíhací bombardovací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1950-01.09.1950 1. letecká armáda
01.06.1949-20.01.1950 dočasně podřízeno : 33. stíhací křídlo
20.01.1950-01.09.1950 dočasně podřízeno : 33. přepadové stíhací křídlo
01.09.1950-02.06.1951 ?
01.09.1950-02.06.1951 dočasně podřízeno : 33. přepadové stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
01.03.1950-02.06.1951 Mashpee, Otis Air Force Base
Velitel:
Commander:
01.03.1950-DD.MM.1951 Johnson, Bruce (Brigadier General)
04.11.1944-02.06.1951 Worden, Simon P. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1950-02.01.1951 50. přepadová stíhací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/50-prepadove-stihaci-kridlo-1950-1951-t138454#452600Verze : 0
MOD