Main Menu
User Menu

34. bombardovací skupina (těžká) [1940-1945]

34th Bombardment Group (Heavy)

     
Název:
Name:
34. bombardovací skupina (těžká)
Originální název:
Original Name:
34th Bombardment Group (Heavy)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.08.1945
Nástupce:
Successor:
34. výcvikové křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.01.1941-03.06.1941 2. bombardovací křídlo
03.06.1941-05.09.1941 ?
05.09.1941-27.01.1942 1. velitelství bombardovacího letectva
27.01.1942-15.12.1942 2. letecká armáda
15.12.1942-26.04.1944 ?
26.04.1944-24.05.1945 ?
24.05.1945-18.06.1945 45. bojové bombardovací křídlo (těžké)
18.06.1945-28.08.1945 20. bombardovací křídlo
Dislokace:
Deployed:
15.01.1941-29.05.1941 Hampton, Langley Field
29.05.1941-27.01.1942 Chicopee, Westover Field
27.01.1942-13.05.1942 Pendleton, Pendleton Army Airfield
13.05.1942-04.07.1942 Tucson, Davis-Monthan Army Air Field
04.07.1942-01.12.1942 Spokane, Geiger Field
01.12.1942-15.12.1942 Ephrata, Ephrata Army Airfield
15.12.1942-DD.04.1944 Blythe, Blythe Army Air Base
26.04.1944-25.07.1945 Stowmarket, USAAF Station 156
Velitel:
Commander:
15.01.1941-01.03.1941 Monahan, John W. (Major)
01.03.1941-09.01.1942 Smith, Harold D. (Lieutenant Colonel)
09.01.1942-12.02.1942 Lauer, Ford J. (Major)
12.02.1942-21.07.1942 Koon, Ralph E. (Colonel)
21.07.1942-24.02.1943 Rendel, Irvine A. (Major)
24.02.1943-15.09.1943 Rouse, John A. (Major)
15.09.1943-05.01.1944 Carmack, John E. (Lieutenant Colonel)
05.01.1944-08.09.1944 Wackwitz, Ernest F. Jr (Colonel)
08.09.1944-29.05.1945 Creer, William E. (Colonel)
29.05.1945-28.08.1945 Lebailly, Eugene B. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL CZ: https://www.valka.cz/34-bombardovaci-skupina-tezka-1940-1945-t138389#452535Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/34th-Bombardment-Group-Heavy-t138389#452535Version : 0
MOD