Main Menu
User Menu

45. bojové bombardovací křídlo (těžké) [1943-1945]

45th Combat Bombardment Wing (Heavy)

     
Název:
Name:
45. bojové bombardovací křídlo (těžké)
Originální název:
Original Name:
45th Combat Bombardment Wing (Heavy)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
45. bombardovací křídlo (těžké)
Datum zániku:
Disbanded:
18.06.1945
Nástupce:
Successor:
45. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.08.1943-18.08.1944 8. letecká armáda
18.08.1944-31.12.1944 3. bombardovací divize
01.01.1945-18.06.1945 3. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
25.08.1943-13.09.1943 Brampton, US Army Air Force Station 103
13.09.1943-18.06.1945 Attleborough, US Army Air Force Station 138
Velitel:
Commander:
30.08.1943-14.09.1943 Liles, Carl L. (Major)
14.09.1943-01.12.1943 Old, Archie J. Jr (Colonel)
01.12.1943-12.04.1944 Cabell, Charles P. (Brigadier General)
12.04.1944-18.06.1945 Old, Archie J. Jr (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.05.1945-18.06.1945 34. bombardovací skupina (těžká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/45-bojove-bombardovaci-kridlo-tezke-1943-1945-t139220#453367Verze : 0
MOD