Main Menu
User Menu

4. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

4th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
4. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
4th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
4. denní stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
22.04.1991
Nástupce:
Successor:
4. křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1958-01.07.1960 9. letecká armáda
01.07.1960-01.01.1962 12. letecká armáda
01.01.1962-01.10.1964 9. letecká armáda
21.10.1962-29.11.1962 dočasně podřízeno : ?
01.10.1964-24.12.1969 833. letecká divize
29.01.1968-29.07.1968 dočasně podřízeno : 5. letecká armáda
24.12.1969-DD.MM.RRRR 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
28.02.1959-18.10.1961 Moore, Joseph H. (Brigadier General)
18.10.1961-15.07.1962 Evans, Albert L. Jr (Colonel)
15.07.1962-16.10.1963 Graham, Gordon M. (Brigadier General)
16.10.1963-04.01.1965 Murphy, John R. (Colonel)
04.01.1965-27.01.1966 Bryan, William E. Jr (Colonel)
27.01.1966-30.05.1966 Boles, Homer C. (Colonel)
30.05.1966-01.07.1966 Eichelberger, William R. (Colonel)
01.07.1966-28.01.1967 Spencer, Robert V. (Colonel)
28.01.1967-17.02.1967 Eichelberger, William R. (Colonel)
17.02.1967-06.01.1968 Watson, Paul C. (Colonel)
06.01.1968-26.01.1968 Farrell, Everett N. (Colonel)
26.01.1968-23.03.1968 Hayes, Jack W. Jr (Colonel)
23.03.1968-30.05.1969 Yeager, Charles E. (Colonel)
30.05.1969-16.05.1970 Boswell, Marion L. (Colonel)
16.05.1970-19.02.1971 Paluch, Walter P. Jr (Colonel)
19.02.1971-21.04.1972 Hildreth, James R. (Colonel)
21.04.1972-21.05.1973 Ralph, John E. (Colonel)
21.05.1973-11.02.1974 Russell, Len C. (Colonel)
11.02.1974-07.08.1975 Portis, James N. (Colonel)
07.08.1975-31.01.1977 Russ, Robert D. (Colonel)
31.01.1977-02.06.1978 Beale, Robert S. (Colonel)
02.06.1978-19.06.1980 Rogers, Craven C. Jr (Colonel)
19.06.1980-24.05.1982 Kempf, Peter T. (Colonel)
24.05.1982-29.05.1984 Huggins, Lawrence E. (Colonel)
29.05.1984-19.03.1986 Daniel, Gerald A. (Colonel)
19.03.1986-18.03.1988 Ball, William J. (Colonel)
18.03.1988-23.04.1990 McFalls, John O. III (Colonel)
23.04.1990-10.08.1990 Hornburg, Hal M. (Colonel)
10.08.1990-15.03.1991 Wray, James C. (Colonel)
15.03.1991-22.04.1991 Hornburg, Hal M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/4-takticke-stihaci-kridlo-1958-1991-t138245#452389Verze : 0
MOD