Main Menu
User Menu

463. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1952-1962]

463rd Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
463. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
463rd Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1962
Nástupce:
Successor:
463. křídlo pro přepravu jednotek, výsadkové
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.01.1953-01.09.1957 18. letecká armáda
01.09.1957-25.09.1957 9. letecká armáda
25.09.1957-11.12.1957 838. letecká divize
11.12.1957-15.01.1959 9. letecká armáda
15.01.1959-01.10.1962 839. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
16.01.1953-01.09.1953 Memphis, Memphis Municipal Airport
01.09.1953-15.01.1959 Ardmore, Ardmore AFB
15.01.1959-01.10.1962 Smyrna, Sewart Air Force Base
Velitel:
Commander:
16.01.1953-20.08.1954 Holcomb, George L. (Colonel)
20.08.1954-04.06.1957 Childre, Cecil H. (Brigadier General)
04.06.1957-25.09.1957 Daniel, James L. Jr (Colonel)
11.12.1957-25.06.1958 Daniel, James L. Jr (Colonel)
25.06.1958-18.06.1960 Norman, George G. (Colonel)
18.06.1960-22.09.1960 Byrnes, George G. Jr (Colonel)
22.09.1960-09.07.1962 Worley, Earl W. (Colonel)
09.07.1962-22.08.1962 Byrnes, George G. Jr (Colonel)
22.08.1962-01.10.1962 Reeve, Ralph L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/463-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1952-1962-t137910#452054Verze : 2
MOD