Main Menu
User Menu

319. stíhací bombardovací křídlo [1955-1957]

319th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
319. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
319th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.04.1955
Předchůdce:
Predecessor:
319. bombardovací skupina (lehká)
Datum zániku:
Disbanded:
16.11.1957
Nástupce:
Successor:
319. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.05.1955-16.11.1957 14. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
18.05.1955-16.11.1957 Memphis, Memphis Municipal Airport
Velitel:
Commander:
18.05.1955-02.04.1956 Fry, William F. (Brigadier General)
02.04.1956-05.07.1956 Dowda, Van D. (Lieutenant Colonel)
05.07.1956-16.11.1957 Johnson, William J. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.05.1955-16.11.1957 319. letištní skupina
18.05.1955-16.11.1957 319. stíhací-bombardovací skupina
18.05.1955-16.11.1957 319. taktická nemocnice

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/319-stihaci-bombardovaci-kridlo-1955-1957-t137501#451645Verze : 1
MOD