Main Menu
User Menu

319. bombardovací křídlo, těžké [1962-1991]

319th Bombardment Wing, Heavy

     
Název:
Name:
319. bombardovací křídlo, těžké
Originální název:
Original Name:
319th Bombardment Wing, Heavy
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1962
Předchůdce:
Predecessor:
319. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1991
Nástupce:
Successor:
319. křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1962-01.02.1963 Velitelství strategického letectva
01.02.1963-01.09.1964 810. strategická letecká divize
01.09.1964-30.06.1971 4. strategická letecká divize
30.06.1971-15.01.1973 47. letecká divize
15.01.1973-01.03.1973 4. strategická raketová divize
01.03.1973-22.01.1975 4. letecká divize
22.01.1975-01.05.1982 57. letecká divize
01.05.1982-23.01.1987 4. letecká divize
23.01.1987-16.06.1988 57. letecká divize
16.06.1988-09.07.1991 42. letecká divize
09.07.1991-01.09.1991 8. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
15.11.1962-31.01.1963 -, - (-)
01.02.1963-23.09.1963 Rowlett, Allen B. (Colonel)
23.09.1963-02.03.1965 Sianus, Pete C. (Colonel)
02.03.1965-14.04.1965 Ray, Robert J. (Colonel)
14.04.1965-18.05.1966 McKee, George H. (Colonel)
18.05.1966-01.06.1967 Cooper, William H. (Colonel)
01.06.1967-20.01.1968 Whitaker, Keith A. (Colonel)
20.01.1968-04.08.1968 Steinkraus, Lawrence W. (Colonel)
04.08.1968-04.08.1970 Taylor, Samuel G. Jr (Colonel)
04.08.1970-17.06.1971 Glenn, Robert C. (Colonel)
17.06.1971-09.05.1973 Senter, Lee R. (Colonel)
09.05.1973-24.05.1974 Moore, George D. Jr (Colonel)
24.05.1974-06.05.1975 Miller, Burr V. Jr (Colonel)
06.05.1975-04.04.1977 Johnson, Donald D. Jr (Colonel)
04.04.1977-23.08.1978 Brashear, John A. (Colonel)
23.08.1978-20.05.1980 Poore, Walter H. (Brigadier General)
20.05.1980-12.08.1981 Jefferson, Wayne O. Jr (Colonel)
12.08.1981-08.07.1982 Maye, Paul A. (Colonel)
08.07.1982-16.02.1984 Fairfield, John S. (Colonel)
16.02.1984-29.05.1985 Kucera, Charles G. (Colonel)
29.05.1985-22.01.1987 Jaeckle, John T. (Colonel)
22.01.1987-10.05.1988 Allen, Jerrold P. (Colonel)
10.05.1988-31.05.1989 Muldrow, Robert (Colonel)
31.05.1989-20.11.1990 Lomax, Harvard L. (Colonel)
20.11.1990-01.09.1991 Kinego, Joseph C. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1963-01.11.1964 319. skupina bojového zabezpečení

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/319-bombardovaci-kridlo-tezke-1962-1991-t137502#451646Verze : 1
MOD