Main Menu
User Menu

20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel) [1946-1950]

20th Fighter Group (Twin Engine)

     
Název:
Name:
20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel)
Originální název:
Original Name:
20th Fighter Group (Twin Engine)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.07.1946
Předchůdce:
Predecessor:
20. stíhací skupina (dvoumotorových letadel)
Datum zániku:
Disbanded:
02.01.1950
Nástupce:
Successor:
20. stíhací-bombardovací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.07.1946-15.08.1947 9. letecká armáda
15.08.1947-02.01.1950 20. stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
29.07.1946-20.10.1946 El Paso, Biggs Field
20.10.1946-12.01.1948 Sumter, Shaw Field
13.01.1948-02.01.1950 Sumter, Shaw AFB

Velitel:
Commander:
29.07.1946-24.02.1947 Laughlin, Joseph L. (Colonel)
24.02.1947-31.07.1947 Knight, Archie J. (Colonel)
31.07.1947-DD.08.1948 Cummings, William J. (Colonel)
DD.MM.1949-02.01.1950 Dunning, John A. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/20-stihaci-skupina-dvoumotorovych-letadel-1946-1950-t136774#450917Verze : 0
MOD