Main Menu
User Menu

8. stíhací skupina [1939-1941]

8th Pursuit Group (Fighter)

     
Název:
Name:
8. stíhací skupina
Originální název:
Original Name:
8th Pursuit Group (Fighter)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.12.1939
Předchůdce:
Predecessor:
8. stíhací skupina
Datum zániku:
Disbanded:
12.03.1941
Nástupce:
Successor:
8. stíhací skupina (přepadová)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.12.1939-18.12.1940 ?
18.12.1940-12.03.1941 7. stíhací křídlo
Dislokace:
Deployed:
06.12.1939-05.11.1940 Hampton, Langley Field
05.11.1940-12.03.1941 Garden City, Mitchel Field

Velitel:
Commander:
06.12.1939-01.02.1940 Kepner, William E. (Lieutenant Colonel)
01.02.1940-17.01.1941 Morris, Edward M. (Lieutenant Colonel)
17.01.1941-12.03.1941 Smith, Frederic H. Jr (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/8-stihaci-skupina-1939-1941-t136680#450823Verze : 0
MOD