Main Menu
User Menu

Letka 41 [1943-1944]

41st Flight / Letka 41

     
Název:
Name:
Letka 41
Originální název:
Original Name:
Letka 41
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.06.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1943-DD.MM.1944 Bombardovací peruť III
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Poprad, Letisko Poprad /
Velitel:
Commander:
30.06.1943-01.03.1944 Gašparovič, Peter (Stotník)
01.03.1944-31.08.1944 Gurský, Jozef (Nadporučík)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.1943-DD.MM.1943 Heinkel He 111 H-10
28.06.1944-29.08.1944 Focke Wulf Fw-58 C-2
DD.07.1944-DD.08.1944 Junkers W.34
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Šumichrast, Peter - Klabník, Viliam: Slovenské letectvo 1939-1944. Sv. 2. Bratislava, MPS 2000.
Cséfalvay, František a kol: Vojenské osobnosti dejín Slovenska 1939-1945. Bratislava, Vojenský historický ústav, 2013. ISBN:978-80-89523-20-7
URL : https://www.valka.cz/Letka-41-1943-1944-t128803#434720Verze : 2
MOD