Main Menu
User Menu

Těžká výsadková pěší rota [1937-1938]

Heavy Airborne Infantry Company / Schwere Fallschirm-Infanterie-Kompanie

     
Název:
Name:
Těžká výsadková pěší rota
Originální název:
Original Name:
Schwere Fallschirm-Infanterie-Kompanie
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.06.1938
Nástupce:
Successor:
Výsadkový pěší prapor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.04.1937-01.06.1938 Stendal, ?

Velitel:
Commander:
01.04.1937-11.10.1937 Zahn, Hilmar (Oberleutnant)
12.10.1937-01.06.1938 Heidrich, Richard (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Quarrie, Bruce: German Airborne Divisions. BLitzkrieg 1940-1941, Osprey Publishing, 2004
https://www.axishistory.com/index.php?id=5761
https://de.metapedia.org/wiki/Fallschirmj%C3%A4ger
www.geocities.com
www.feldgrau.net
URL : https://www.valka.cz/Tezka-vysadkova-pesi-rota-1937-1938-t128373#433474Verze : 0
MOD