Main Menu
User Menu

Říšský ministr letectví a hlavní velitel letectva [1935-1945]

Reich Ministry of Aviation and Commander-in-Chief of the Luftwaffe / Reichsminister der Luftfahrt und Oberbefehlshaber der Luftwaffe (ObdL / O.b.d.L.)

     
Název:
Name:
Říšský ministr letectví a hlavní velitel letectva
Originální název:
Original Name:
Reichsminister der Luftfahrt und Oberbefehlshaber der Luftwaffe
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.03.1935-08.05.1945 Berlín, ?

Velitel:
Commander:
01.03.1935-23.04.1945 Göring, Hermann (Reichsmarschall)
24.04.1945-08.05.1945 Greim, Robert von (Generalfeldmarschall)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.03.1938-31.05.1939 Velkoprostorová meteorologická průzkumná letka
01.07.1938-30.09.1939 Instrukční divize letectva
01.06.1939-DD.07.1940 Meteorologická průzkumná letka Hlavního velitele letectva
DD.08.1939-31.08.1939 I. skupina Bombardovací eskadry 25
01.11.1939-DD.06.1940 I. skupina Bombardovací eskadry 40
DD.04.1940-DD.05.1940 X. letecký sbor
DD.07.1940-DD.07.1944 Meteorologická průzkumná letka 1 Hlavního velitele letectva
DD.07.1940-DD.07.1944 Meteorologická průzkumná letka 2 Hlavního velitele letectva
DD.12.1941-31.03.1942 V. letecký sbor
DD.12.1941-DD.05.1942 VIII. letecký sbor
02.01.1943-DD.02.1943 Letecká divize Doněc
01.08.1943-DD.08.1943 3. letka Skupiny blízkého průzkumu 4
DD.08.1943-DD.08.1943 1. letka Skupiny blízkého průzkumu 16
DD.08.1943-08.08.1943 3. letka (armádní) Průzkumné skupiny 11
DD.08.1943-DD.08.1943 3. letka Skupiny blízkého průzkumu 12
DD.08.1943-DD.08.1943 4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 33
DD.09.1943-DD.MM.1943 1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 41
DD.09.1943-DD.10.1943 5. letka (armádní) Průzkumné skupiny 32
DD.10.1943-DD.04.1944 Rastedterův zvláštní oddíl
DD.04.1944-13.05.1944 Odposlouchávací a rušící letka 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Oberbefehlshaber der Luftwaffe = O.b.d.L. / ObdL
Zdroje:
Sources:
www.geocities.com
https://www.ww2.dk/misc/command.htm
URL : https://www.valka.cz/Rissky-ministr-letectvi-a-hlavni-velitel-letectva-1935-1945-t128352#433419Verze : 0
MOD