Main Menu
User Menu

311. stíhací skupina [1944-1946]

311th Fighter Group

Vytvořena jako 311th Bombardment Group (Light) 28.1.1942
Aktivována 2.3.1942
Přetvořena na 311th Bombardment Group (Dive) v červenci 1942
Přetvořena na 311th Fighter-Bomber Group v září 1943
Přetvořena na 311th Fighter Group v květnu 1944
Deaktivována 6.1.1946
Přetvořena na 101st Fighter Group
Přetvořena na 101st Fighter - Interceptor Group v únoru 1951
Deaktivována 6.2.1952
Aktivována 1.11.1952


SQUADRONY
136th - 1951 - 1952
385th - 1942 - 1943
528th (formálně 382nd, později 132nd) - 1942 - 1946; 1951 - 1952
529th (formálně 383rd, později 133rd) - 1942 - 1946; 1951 - 1952
530th (formálně 384th, později 134th) - 1942 - 1946; 1951 - 1952


STATIONS
Oklahoma City, Will Rogers Field , 2.3.1942
Savannah, Savannah Army Air Base , 4.7.1942
Waycross, Waycross AAF , 22.10.1942 - 18.7.1943
Nawadih, Nawadih Airfield / , 14.9.1943
Dinjan, Dinjan Airfield / , 11.10.1943
Danai, Tingkawk Sakan Airfield / , 6.7.1944
Changshan, Pungchacheng Airfield / , 28.8.1944 - 14.12.1945
Seattle, Fort Lawton Air Force Station , 5. - 6.1.1946
Bangor, Dow Air Force Base , 1.2.1951
Manchester, Grenier Air Force Base , 23.4.1951
Moses Lake, Larson Air Force Base , 2.8.1951 - 6.2.1952


COMMANDERS
Lt Col Clinton U True, 1942
Lt Col John R Kelly, 10.8.1942
Col Harry R Melton Jr, 26.11.1942
Col Charles G Chandler Jr, 25.11.1943
Col John S Chennault, 12.2.1945
Col Gabriel P Disosway, 9.5.1945
Col Allen R Springer, 5.8.1945 - neznámé datum
Col George J Labreche, 1951 - 1952


CAMPAIGNS
American Theater
India - Burma
China Defensive
China Offensive


DECORATIONS
None
URL : https://www.valka.cz/311-stihaci-skupina-1944-1946-t12794#43911Verze : 7