Main Menu
User Menu

Letecká župa XII [1943-1944]

12th Air Region / Luftgau-Kommando XII

     
Název:
Name:
Letecká župa XII
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando XII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká župa XII/XIII
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.05.1943-27.01.1944 Velitelství letectva Střed
27.01.1944-01.04.1944 Letecká armáda Říše
Dislokace:
Deployed:
18.05.1943-01.04.1944 Wiesbaden

Velitel:
Commander:
18.05.1943-01.04.1944 Heilingbrunner, Fritz ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
18.05.1943-01.04.1944 Giese, Herbert ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1943-01.04.1944 21. protiletadlová dělostřelecká divize
19.04.1943-DD.MM.1943 Protiletadlová dělostřelecká brigáda XXI
DD.MM.1943-DD.04.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 21

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgxii.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-XII-1943-1944-t124585#424110Verze : 0
MOD