Main Menu
User Menu

Velitelství vojska protivzdušné obrany [1960-1966]

Air Defence Troops Command

     
Název:
Name:
Velitelství vojska protivzdušné obrany
Originální název:
Original Name:
Velitelství vojska protivzdušné obrany
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1960
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1966
Nástupce:
Successor:
Správa vojska protivzdušné obrany
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1960-01.11.1966 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.09.1960-31.10.1966 Praha, ? /
Velitel:
Commander:
01.09.1960-DD.MM.1961 Hrbáček, Josef (Generálmajor)
DD.MM.1961-01.11.1966 Raichl, Vlastislav (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1961-01.09.1965 201. protiletadlový pluk
01.09.1961-01.09.1962 202. protiletadlový pluk
01.10.1962-01.09.1965 2. radiotechnický prapor
01.09.1965-01.11.1966 2. radiotechnický pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, skupina ČSLA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vojska-protivzdusne-obrany-1960-1966-t123571#420883Verze : 0
MOD