Main Menu
User Menu

1. oddělení (operační) hlavního štábu [1945-1950]

1st Department (Operating) of Headquarters of the Armed Forces

     
Název:
Name:
1. oddělení (operační) hlavního štábu
Originální název:
Original Name:
1. oddělení (operační) hlavního štábu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1950
Nástupce:
Successor:
Operační správa generálního štábu
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.06.1945-15.08.1950 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-15.08.1950 Praha /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.06.1945-12.06.1945 Kukla, Miroslav (Podplukovník)
12.06.1945-DD.07.1945 Květoň, Jan (Plukovník)
DD.07.1945-25.10.1946 Němeček, Jan (Plukovník)
25.10.1946-21.08.1947 Němeček, Jan (Brigádní generál)
21.08.1947-01.10.1949 Lomský, Bohumír do 01.09.1948 dočasný (Plukovník)
01.10.1949-01.12.1949 Kratochvíl, Václav (Plukovník)
01.12.1949-DD.04.1950 Kratochvíl, Václav (Brigádní generál)
DD.04.1950-15.08.1950 Sedláček, František (Plukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1946-01.01.1948 Vojenský výcvikový tábor Lešť

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Hlavní štáb branné moci)
URL : https://www.valka.cz/1-oddeleni-operacni-hlavniho-stabu-1945-1950-t123465#420652Verze : 3
MOD