Main Menu
User Menu

Pribeník

okr. Trebišov

     
Název:
Name:
Pribeník
Originální název:
Original Name:
Pribeník
Další názvy:
Other Names:
(1323) Perbenyk, (1948) Pribeník, maďarsky Perbenyik.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Trebišov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°23'20.78"N 22°00'02.47"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1323
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kaštieľ z roku 1789, v roku 1899 nadstavený, rozšírený a úplne prestavaný
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.pribenik.sk
URL : https://www.valka.cz/Pribenik-t121442#415841Verze : 0
MOD