Main Menu
User Menu

17. křídlo RAF [1943-1944]

No. 17 Wing RAF

     
Název:
Name:
17. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 17 (Fighter) Wing RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
17. sektor RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.07.1943-12.05.1944 83. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
04.07.1943-06.08.1943 Redhill, stanice RAF Redhill
06.08.1943-14.10.1943 Headcorn, stanice RAF Headcorn
14.10.1943-12.05.1944 Londýn, stanice RAF Kenley

Velitel:
Commander:
DD.07.1943-12.05.1944 MacBrien, W. R. (Group Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.07.1943-12.05.1944 126. (kanadské) polní letiště RAF
04.07.1943-12.05.1944 127. (kanadské) polní letiště RAF
DD.MM.1944-12.05.1944 144. (kanadské) polní letiště RAF

Ručně vyplněné položky:
04.07.1943-12.05.1944 126. polní letiště RAF
04.07.1943-12.05.1944 127. polní letiště RAF
14.02.1944-12.05.1944 144. polní letiště RAF
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings1.htm
www.rafweb.org
URL : https://www.valka.cz/17-kridlo-RAF-1943-1944-t121313#415504Verze : 0
MOD