Main Menu
User Menu

126. (kanadské) polní letiště RAF [1943-1944]

No. 126 (RCAF) Airfield RAF

     
Název:
Name:
126. (kanadské) polní letiště RAF
Originální název:
Original Name:
No. 126 (RCAF) Airfield Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
126. (kanadské) křídlo RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.07.1943-12.05.1944 17. křídlo RAF
Dislokace:
Deployed:
04.07.1943-06.08.1943 Redhill, stanice RAF Redhill
06.08.1943-13.10.1943 Staplehurst, stanice RAF Staplehurst
13.10.1943-15.04.1944 Biggin Hill, stanice RAF Biggin Hill
15.04.1944-12.05.1944 Tangmere, Royal Air Force Station Tangmere

Velitel:
Commander:
DD.07.1943-DD.08.1943 Walker, J. E. (Wing Commander)
DD.08.1943-12.05.1944 Hodson, K. L. S. (Wing Commander)
DD.07.1943-DD.10.1943 Russel, B. D. * (Wing Commander)
DD.10.1943-DD.04.1944 McNair, R. W. * (Wing Commander)
DD.04.1944-12.05.1944 Keefer, George Clinton * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.07.1943-12.05.1944 401. peruť RCAF
04.07.1943-12.05.1944 411. peruť RCAF
04.07.1943-12.05.1944 412. peruť RCAF

Ručně vyplněné položky:
04.07.1943-12.05.1944 401. peruť RAF
04.07.1943-12.05.1944 411. peruť RAF
04.07.1943-12.05.1944 412. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel


Podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla.
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
URL : https://www.valka.cz/126-kanadske-polni-letiste-RAF-1943-1944-t162293#492922Verze : 0
MOD