Main Menu
User Menu

Novotňák, Peter

     
Příjmení:
Surname:
Novotňák
Jméno:
Given Name:
Peter
Jméno v originále:
Original Name:
Peter Novotňák
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor (2. gen. hodnosť) v zálohe
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
21.06.1953 Palúdzka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
-
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu 3. zboru letectva a PVO (1994-1998)
náčelník Štábu strategického plánovania GŠ ASR (2000-2002)
zástupca náčelníka GŠ OSSR (2002-2005)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
námestník riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku (2005-2010)
riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (2010-2012)
vedúci služobného úradu MOSR (2012-2013)
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
www.vucbb.sk
www.mesto.sk
URL : https://www.valka.cz/Novotnak-Peter-t119590#410585Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Novotňák
Jméno:
Given Name:
Peter
Jméno v originále:
Original Name:
Peter Novotňák
Všeobecné vzdělání:
General Education:

Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1972 Vojenská stredná odborná škola elektrotechnická a rádiolokačná, Liptovský Mikuláš
DD.09.1974-DD.MM.1977 Vysoká vojenská technická škola, Liptovský Mikuláš
DD.09.1978-DD.MM.1981 Vojenská akadémia protivzdušnej obrany pozemných vojsk, Kyjev
DD.MM.1991-DD.MM.1993 Akadémia Generálneho štábu, Hamburg
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.05.1974 podporučík
DD.MM.1977 poručík
01.08.1980 nadporučík
01.05.1983 kapitán
01.11.1984 major
01.10.1988 podplukovník
01.05.1994 plukovník
01.09.2000 generálmajor
31.01.2005 výslužba
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1983-DD.MM.1985 Velitel : 12. protiletadlový raketový pluk
01.01.1993-01.05.1994 Náčelník štábu : 1. divize protivzdušné obrany a letectva
01.05.1994-01.11.1994 Náčelník štábu : 1. divize protivzdušné obrany a letectva
DD.MM.1995-DD.MM.1996 Velitel : 3. sbor letectva a protivzdušné obrany
DD.MM.1994-DD.MM.1998 Náčelník štábu : 3. sbor letectva a protivzdušné obrany

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1972-DD.MM.RRRR veliteľ protilietadlovej batérie, 8. tankový pluk
DD.MM.1977-DD.09.1978 veliteľ batérie Výcvikového strediska PVO v Jaroměři
DD.MM.1981-DD.MM.1983 zástupca veliteľa 251. protilietadlového raketového pluku
DD.MM.1983-DD.MM.1985 veliteľ 12. protilietadlového raketového pluku
DD.MM.1985-DD.MM.1986 zástupca veliteľa vojska PVO 1. armády
DD.MM.1986-DD.MM.1988 veliteľ vojska PVO 4. armády
DD.MM.1988-DD.MM.1991 náčelník štábu vojska PVO Západného vojenského okruhu
DD.MM.1993-DD.MM.1994 náčelník štábu divízie PVO, Veliteľstvo letectva a PVO
DD.MM.1994-DD.MM.1998 náčelník štábu 3. zboru letectva a PVO
DD.MM.1999-DD.MM.2002 náčelník Štábu strategického plánovania GŠ ASR
01.10.2002-31.01.2005 zástupca náčelníka GŠ OSSR
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1979

Medaile za službu vlasti
Medal for Service to the Homeland
-

DD.MM.1985

Medaile Za upevňování bojového přátelství
Medal for Strengthening Military Cooperation
Медаль За укрепление боевого содружества
-

DD.MM.1988

Za zásluhy o ČSLA - 2. stupeň
Medal of Merit in the Czechoslovak People's Army - 2nd Class
-

DD.MM.1988

Jubilejní medaile 70 let ozbrojených sil SSSR
Jubilee Medal for 70 Years of Armed Forces of USSR
Юбилейная медаль 70 лет Вооруженных Сил СССР
-

DD.MM.1989

Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
The Medal of the Merits in the Defence of the Country
-

DD.MM.1989

Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani - 3. stupeň
-
Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani - bronzová medaile
-

DD.MM.1997

Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
-

DD.MM.2002

Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" II. stupně
Medal "For loyalty to the Armed Forces of the Slovak Republic" 2nd Class
Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" II. stupňa
-

DD.MM.2004

Medaile "Za službu v mírových pozorovatelských misích" - 3. třída
Medal "For service in peace observation missions" - 3rd Class
Za službu v mierových pozorovateľských misiách - 3. trieda
-

DD.MM.2004

Záslužný kříž ministra obrany České republiky II. stupně
Cross of Merit of the Minister of Defence of the Czech Republic 2nd Grade
-

DD.MM.2005

Pamětní medaile k 60. výročí ukončení druhé světové války
Commemorative Medal of the 60th anniversary of the end of World War II
Pamätná medaila k 60. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny
-

DD.MM.2008

Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
-


Poznámka:
Note:
DD.MM.2005-DD.MM.2010 námestník riaditeľa Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku
DD.01.2010-DD.MM.2012 riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja
05.04.2012-06.11.2013 vedúci služobného úradu MOSR
Zdroje:
Sources:
www.mesto.sk
www.pravda.sk
www.rimava.sk
Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
URL : https://www.valka.cz/Novotnak-Peter-t119590#410593Verze : 1
MOD