Main Menu
User Menu

Voľa

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Voľa
Originální název:
Original Name:
Voľa
Další názvy:
Other Names:
(1357) Wolya, Volya et alia Volya, (1773) Volya Laborsky, (1920) Voľa; maďarsky Laborcvolya, Laborcfalva.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°50'41.3"N 21°50'58.97"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1357
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol gréckokatolícky barokový z roku 1700, klasicisticky upravený koncom 18. storočia.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Vola-t118047#406681Verze : 0
MOD