Main Menu
User Menu

Vojany

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Vojany
Originální název:
Original Name:
Vojany
Další názvy:
Other Names:
(1323) Voyan, (1427) Wayan, (1773) Vajan, (1920) Vajany, (1948) Vojany; maďarsky Vaján
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°34'12.74"N 21°59'15.46"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1323
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol reformovaný neskoroklasicistický z roku 1840-46.
Fara zo 40. rokov 19.storočia.
Kúria z 30. rokov 19. storočia, neskôr úplne prestavaná s ponechaním pôvodného portika.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1938-44 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Vojany-t118046#406679Verze : 0
MOD