Main Menu
User Menu

Šamudovce

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Šamudovce
Originální název:
Original Name:
Šamudovce
Další názvy:
Other Names:
(1315) Samogh, (1444) Somogh, (1773) Samudowcze, (1920) Šamudovce, maďarsky Sámogy
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°42'26.12"N 21°53'06.78"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1315
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – pravoslávny, barokovo-klasický z 1801.
Kostol – evanjelický, modernistický z 1930, oltárový obraz od M. Jordána z 1928
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Samudovce-t117971#406475Verze : 0
MOD