Main Menu
User Menu

Stretava

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Stretava
Originální název:
Original Name:
Sretava
Další názvy:
Other Names:
(1266) Zyrwthva, (1302) Zyrtus, (1317) Nagzirothua, (1332) Zeretua, (1337) Scertus, (1377) Nogzerethua, Zerethwa, (1808) Welká Stretawa, (1920) Stretava, maďarsky Nagyszeretva
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°38'40.55"N 22°00'17.42"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1266
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – reformovaný gotický z 15. storočia
Veža – klasická upravená neogoticky v 1933
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Stretava-t117968#406471Verze : 0
MOD