Main Menu
User Menu

Staré

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Staré
Originální název:
Original Name:
Staré
Další názvy:
Other Names:
(1273) Stara, (1279) Ystara, (1335) Eghazastara, Felstara, (1773) Stara, (1786) Stare, maďarsky Sztára.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°51'37.19"N 21°52'30.63"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1273
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kaštieľ – neskororenesančný zo začiatku 17. storočia, zbarokizovaný v 18. storočí.
Sýpka – klasická z 1804
Kostol – rímsko-katolícky. klasicistický z 1842
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Buruch - obec je doložená 1335, Mikche – obec doložená 1390, Koromľa - doložená je 1425 ako zemiansky majetok
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.stare.sk
URL : https://www.valka.cz/Stare-t117967#406470Verze : 0
MOD