Main Menu
User Menu

Senné

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Senné
Originální název:
Original Name:
Senné
Další názvy:
Other Names:
(1263) Scinna. (1302) Zynna, (1332) Senna, (1427) Sena, Senna, Zenna, (1920) Senné. maďarsky Szenna
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°39'55.17"N 22°01'55.80."E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1263
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – neskororenesančný, z 1. polovice 17. storočia na starých základoch
Kostol – rímsko-katolícky. barokový z 1718 na starých základoch
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Senne-t117781#406063Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Michalovce-t117781#406063Version : 0
MOD