Main Menu
User Menu

Pavlovce nad Uhom

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Pavlovce nad Uhom
Originální název:
Original Name:
Pavlovce nad Uhom
Další názvy:
Other Names:
(1327) Palouch, (1332) Pauloch, Palouch, (1808) Pallowce, (1920) Pavlovce, (1927) Pavlovce nad Uhom, maďarsky Pálóc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°36'37.55"N 22°04'10.27"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1327
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky neskorobarokový – klasicistický z roku 1793
Kaplnka klasicistický z konca 18. storočia
Kostol v obci Ťahyňa gréckokatolícky neoklasicistický z roku 1892
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Ťahyňa (1357). V roku 1960 bola Ťahyňa pričlenená k obci Pavlovce nad Uhom.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Pavlovce-nad-Uhom-t115605#401184Verze : 0
MOD