Main Menu
User Menu

Nacina Ves

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Nacina Ves
Originální název:
Original Name:
Nacina Ves
Další názvy:
Other Names:
(1370) Natafolua, (1391) Nathaffalwa, (1773) Naczina Wes, (1808) Natiná Wes, (1920) Nacina Ves, maďarsky Nátafalva.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°49'14.62"N 21°51'13.89"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1254
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky z roku 1443, zbarokizovaný v roku 1742
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Čudovce (1436). V roku 1715 sa spomína už ako samota.
Markušovce (1357). V roku 1715 je doložená už ako samota.
Navalyad - obec medzi obcami Nacina Ves a Stankovany je doložená v roku 1254.
Vybuchanec sa spomína ako osada v roku 1828
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Nacina-Ves-t115601#401180Verze : 0
MOD