Main Menu
User Menu

Kapušianske Kľačany

okr. Michalovce

     
Název:
Name:
Kapušianske Kľačany
Originální název:
Original Name:
Kapušianske Kľačany
Další názvy:
Other Names:
Kľačany – (1315) Kelechen, (1808) Kľačany, maďarsky Kelecsény, Magyarkelecsény.
Močiar – (1315) (1400) Mochar, (1808) Močárany, ( 1920) Močiar, maďarsky Mocsár, Magyarmocsár.
Ňarád – (1315) Narad, (1480) Nyrad, (1920) Ňarad, maďarsky Nyárád, Ungnyárád.
Kapušianske Kľačany (1945) Ňarad-Kľačany, (1948) Kapušianske Kľačany.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Michalovce
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°31'48.15"N 22°06'21.80"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1315
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec vznikla v roku 1943 zlúčením Kľačian, Močiara a Ňarádu.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Kapusianske-Klacany-t115162#400324Verze : 0
MOD