Main Menu
User Menu

7. brigáda [1947-1949]

7th Brigade

     
Název:
Name:
7. brigáda
Originální název:
Original Name:
7. brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1947
Předchůdce:
Predecessor:
8. divise /rychlá/
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1949
Nástupce:
Successor:
7. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1947-01.10.1949 Vojenská oblast 3
Dislokace:
Deployed:
01.10.1947-01.10.1949 Nový Jičín, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1947-DD.02.1948 Ejem, Josef (Brigádní generál)
14.01.1949-01.10.1949 Jamriška, Dušan (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1947-01.10.1949
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 34
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 51
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 68
01.10.1947-01.10.1949 Pěší prapor 8
15.04.1949-01.10.1949 Pěší prapor 41 /motorisovaný/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.10.1947-01.10.1949 VÚ 0000 Nový Jičín
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (7. brigáda)
URL : https://www.valka.cz/7-brigada-1947-1949-t114896#399778Verze : 1
MOD