Main Menu
User Menu

Pinkovce

okr. Sobrance

     
Název:
Name:
Pinkovce
Originální název:
Original Name:
Pinkovce
Další názvy:
Other Names:
(1343) Pynkouch, Pynkoch (1363), Pynkoch a.n. Kozmathelke (1394), Pinkowce (1808); maďarsky Pinkóc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Sobrance
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°36'24.75"N 22°11'04.83"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1343
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol ref. klas zo zač. 19. stor., postavený použitím zvyškov starého.
Na cintoríne sú drevené stĺpcové náhrobníky so zárezami i drevené kríže miest. výroby z 1. pol. 20. stor
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Pinkovce-t114100#397482Verze : 0
MOD