Main Menu
User Menu

Jenkovce

okr. Sobrance

     
Název:
Name:
Jenkovce
Originální název:
Original Name:
Jenkovce
Další názvy:
Other Names:
(1288) Inke, Jenke (1357), Lenke (1359), Jeke, Jekow (1427), Jenkowce (1808); po maďarsky Jenke.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Sobrance
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°39'15.68"N 22°12'30.40"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1288
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímsko-katolícky. barokovo-klasicistický z 2. pol. 18. stor., upravený koncom 19. stor.
Kúria klasicistická zo zač. 19. stor.
Kostol ref. neoklas. z 1903
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
-
Poznámka:
Note:
www.e-obce.sk
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Jenkovce-t114061#397357Verze : 0
MOD