Main Menu
User Menu

Ľubotice

okr. Prešov

     
Název:
Name:
Ľubotice
Originální název:
Original Name:
Ľubotice
Další názvy:
Other Names:
Kellemes (1285), Kelemeš (1808), Ľubotice (1948); maďarsky Kellemes
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Prešov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°00'43.34"N 21°16'26.63"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1285
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol barokovo-klasicistický z roku 1806
Kaštieľ neskororenesančný zo začiatku 17. storočia, prestavaný v 18. storočí, neskoršie upravovaný
Synagóga zo začiatku 19. stor.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V obci je slaný minerálny prameň.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Lubotice-t111819#391866Verze : 0
MOD