Main Menu
User Menu

121. pěší divize [1940-1945]

121st Infantry Division / 121. Infanterie-Division

121. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/121-pesi-divize-1940-1945-t11091#34689Verze : 0
MOD
Velitel:
General der Artillerie Curt Jahn (5.10. 1940 - 6.5. 1941)
Generalleutnant Otto Lancelle (6.5. 1941 - 8.7. 1941)
General der Artillerie Martin Wandel (8.7. 1941 - 11.11. 1942)
General der Infanterie Hellmuth Prieß (11.11. 1942 - ?.03/ 1944)
Generalmajor Ernst Pauer von Arlau (?.03/ 1944 - 1.6. 1944)
Generalleutnant Rudolf Bamler (1.6. 1944 - 27.6. 1944)
General der Infanterie Hellmuth Prieß (27.6. 1944 - 10.7. 1944)
General der Infanterie Theodore Buße (10.7. 1944 - 1.8. 1944)
Generalleutnant Werner Ranck (1.8. 1944 - 30.4. 1945)
Generalmajor Ottomar Hansen (30.4. 1945 - 8.5. 1945)


Operace:
Německo (10/ 1940 - 06/ 1941)
Východní fronta, severní sektor (06/ 1941 - 10/ 1944)
Kurland (10/ 1944 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/121-pesi-divize-1940-1945-t11091#34690Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 121. Infanterie Division:


Richard Bochentin 2/12/1944
Georg Budahl 9/21/1944
Werner Canders 4/6/1944
Botho Chevallerie 7/24/1941
Johann Drexel 8/23/1943
Heinrich Edse 4/15/1944
Friedrich Franek 11/4/1941
Emil Goden 8/26/1943
Walter Hombitzer 4/30/1945
Otto Lancelle 7/27/1941
Erich Loehr 8/12/1944
Bruno Meineke 6/19/1942
Siegfried Meissner 9/25/1942
Hermann Neuerburg 2/8/1944
Ernst Paukner 7/18/1944
Helmuth Priess 3/7/1944
Werner Ranck 3/2/1945
Rudolf Sauerbrei 4/5/1945
Alfons Scheele 10/25/1944
Johannes Schimanski 3/5/1945
Otto Seyd 3/5/1945
Alfred Sprengel 3/26/1944
Walter Tarin 10/20/1944
Herbert Tulodetzki 11/5/1944
Rudolf Tycowicz (Thiegs von Tycowicz) 9/2/1944
Heinrich Vonhoff 9/25/1942
Martin Wandel 11/23/1941
URL : https://www.valka.cz/121-pesi-divize-1940-1945-t11091#34692Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ
11. 1940 - 2. 1941
LII
11. Armee
C
výcvikové zariadenie Munster (Nemecko)
3. 1941
XX
11. Armee
C
výcvikové zariadenie Munster (Nemecko)
4. 1941
II
18. Armee
B
Východné Prusko
5. 1941
II
16. Armee
C
Východné Prusko
6.-7. 1941
II
16. Armee
Nord
Daugavpils (Lotyšsko)
8.-11. 1941
XXVIII
16. Armee
Nord
Volhov (Rusko)
12. 1941
L
18. Armee
Nord
rieka Neva (Rusko)
1.-4. 1942
L
18. Armee
Nord
Petrohrad (Rusko)
5.-9. 1942
L
18. Armee
Nord
Volhov (Rusko)
10. 1942
XXVI
11. Armee
Nord
Volhov (Rusko)
11.-12. 1942
záloha
18. Armee
Nord
Volhov (Rusko)
1.-2. 1943
I
18. Armee
Nord
Volhov (Rusko)
3.-6. 1943
VIII
18. Armee
Nord
Volhov (Rusko)
7. 1943
záloha
18. Armee
Nord
Volhov (Rusko)
8. 1943
XXVI
18. Armee
Nord
Volhov (Rusko)
9. 1943 - 1. 1944
XXVIII
18. Armee
Nord
Volhov (Rusko)
2. 1944 (zvyšky divízie)
L
18. Armee
Nord
Luga (Rusko)
3.-7. 1944
XXXVIII
18. Armee
Nord
Pskov (Rusko)
8.-9. 1944
X
18. Armee
Nord
oblasť Livónsko
10. 1944
XXXVIII
Grasser
Nord
polostrov Kurland
11.-12. 1944 (bojová skupina)
X
18. Armee
Nord
polostrov Kurland
1. 1945
III. SS
18. Armee
Nord
polostrov Kurland
2. 1945
I
18. Armee
Kurland
polostrov Kurland
3. 1945 (bojová skupina)
záloha
18. Armee
Kurland
polostrov Kurland
4. 1945
X
18. Armee
Kurland
polostrov Kurland
URL : https://www.valka.cz/121-pesi-divize-1940-1945-t11091#288096Verze : 0
MOD