Main Menu
User Menu

Učiliště pozemních specialistů letectva [1953-1954]

Air Force Ground Support Specialist School

     
Název:
Name:
Učiliště pozemních specialistů letectva
Originální název:
Original Name:
Učiliště pozemních specialistů letectva
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1953
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1954
Nástupce:
Successor:
Škola pozemních specialistů letectva
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1953-01.10.1954 Velitelství letectva
Dislokace:
Deployed:
01.09.1953-01.10.1954 Žamberk, Orlické kasárny /
Velitel:
Commander:
01.09.1953-01.10.1954 Šmída, Josef (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1953-01.09.1954 VÚ 0000 Žamberk
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond 0000
URL : https://www.valka.cz/Uciliste-pozemnich-specialistu-letectva-1953-1954-t107635#466812Verze : 0
MOD
Učiliště pozemních specialistů letectva


Zřízení: 01.09.1953


Zrušení: 30.09.1954 (přejmenování)
Nařízením MNO čj. 00908-OMS/1954 "O reorganizaci učilišť a škol letectva"


Nástupce: Škola pozemních specialistů letectva



Dislokace: Žamberk



Velitel: Šmída, Josef (plukovník)



Zdroj: www.vojenstvi.cz/vasedotazy_29.htm (Dotaz č. 424)
Brázda, Josef; Janata, Oldřich a kolektiv: "Děvčata v modré"; IVS nakladatelství; Praha 1997
URL : https://www.valka.cz/Uciliste-pozemnich-specialistu-letectva-1953-1954-t107635#382963Verze : 0