Main Menu
User Menu

Generál intendantstva [1927-1949]

General of the Intendant Service

     
Název hodnosti:
Name of Rank:
generál intendantstva
Generálská skupina:
Generals Group:
generálové služeb
Datum vzniku:
Established:
16.12.1927
Předchůdce:
Preceding Rank:
generál intendantstva V. hodnostní třídy
generál proviantnictva V. hodnostní třídy
generál zásobnictva V. hodnostní třídy
Datum zániku:
Abolished:
04.11.1949
Nástupce:
Succeeding Rank:
brigádní generál
Hodnost vyšší:
Higher Rank:
generál šéf intendantstva
Hodnost nižší:
Lower Rank:
-
Hodnost obdobná:
Equivalent Rank:
brigádní generál
generál
generál vojenský kontrolor
generál zdravotnictva
generál technické zbrojní služby
generál technické zbrojní služby letectva
generál justiční služby
generál veterinář
generál duchovní služby
generál doplňovací služby
generál zeměpisného ústavu
generál stavební služby
generál lékárnictva
generál účetního kontrolnictva
Počet udělení:
Number of Appointments:
23
URL : https://www.valka.cz/General-intendantstva-1927-1949-t104821#375682Verze : 0
MOD

Příjmení a jméno, titul
Surname, Name and Title
Hodnost
Rank
Datum a místo narození
Date and Place of Birth
Datum a místo úmrtí
Date and Place of Decease
Datum udělení hodnosti
Date of Appointment
Březina Václav generál intendantstva
General of the Intendant Service
27.03.1866 Libějice 16.12.1927
Bureš Alois generál intendantstva
General of the Intendant Service
20.04.1888 Vidice 05.04.1960 Neveklov 23.08.1938
Červinka Václav generál intendantstva
General of the Intendant Service
21.11.1897 Vestec 18.10.1948
Danielovič Vojtech generál intendantstva
General of the Intendant Service
14.07.1904 Eperjes 01.09.1955 Praha 19.02.1947
Gregor Josef generál intendantstva
General of the Intendant Service
29.01.1870 Brno 04.05.1928
Holán František generál intendantstva
General of the Intendant Service
26.10.1946
Holub Vojtěch generál intendantstva
General of the Intendant Service
13.12.1883 Podgorze 1971 Týnec nad Labem 21.07.1937
Kohout Mikuláš generál intendantstva
General of the Intendant Service
15.01.1895 Plzeň 26.10.1946
Kopřiva Antonín generál intendantstva
General of the Intendant Service
14.04.1877 Německý Brod 03.04.1932 Praha 21.02.1929
Král Karel generál intendantstva
General of the Intendant Service
24.07.1948
Nebeský Ferdinand generál intendantstva
General of the Intendant Service
14.01.1873 Domažlice 04.05.1928
Patočka Emil, JUDr. generál intendantstva
General of the Intendant Service
25.04.1870 Chrást u Chrudimi 16.12.1927
Pelich Antonín generál intendantstva
General of the Intendant Service
19.04.1894 Sedlec 19.02.1947
Pešek Josef generál intendantstva
General of the Intendant Service
05.02.1884 Chudenice 16.05.1953 Leopoldov 16.12.1927
Peterka Alois generál intendantstva
General of the Intendant Service
10.07.1893 Úpohlavy 26.10.1946
Petrš Josef generál intendantstva
General of the Intendant Service
06.09.1886 Mladá Vožice 20.10.1968 Praha 21.02.1929
Plevka Albín generál intendantstva
General of the Intendant Service
01.01.1896 Žižkov 18.10.1948
Polášek Alois generál intendantstva
General of the Intendant Service
19.06.1891 Bílovec 19.02.1947
Ruml Josef generál intendantstva
General of the Intendant Service
08.12.1885 Lipovec 30.06.1953 Praha 21.07.1937
Spěváček Viktor, JUDr. generál intendantstva
General of the Intendant Service
24.11.1888 Klatovy 04.07.1941 Terezín 21.07.1937
Suchý Václav, JUDr. generál intendantstva
General of the Intendant Service
01.01.1881 Plzeň 27.05.1966 Praha 30.12.1929
Vavřík Rudolf generál intendantstva
General of the Intendant Service
25.07.1875 Český Brod 21.02.1929
Zapletal Bruno generál intendantstva
General of the Intendant Service
14.03.1903 Valašské Meziříčí 06.11.1976 Valašské Meziříčí 26.10.1946
URL : https://www.valka.cz/General-intendantstva-1927-1949-t104821#382163Verze : 1
MOD
Datum povýšení
Date of Appointment
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
16.12.1927 Březina, Václav
16.12.1927 - Patočka, Emil
16.12.1927 Pešek, Josef
04.05.1928 Gregor, Josef
04.05.1928 - Nebeský, Ferdinand
21.02.1929 - Kopřiva, Antonín
21.02.1929 Petrš, Josef
21.02.1929 - Vavřík, Rudolf
30.12.1929 Suchý, Václav
21.07.1937 Holub, Vojtěch
21.07.1937 - Ruml, Josef
21.07.1937 Spěváček, Viktor
23.08.1938 - Bureš, Alois
25.10.1946 Holán, František Xavier Josef
25.10.1946 Kohout, Mikuláš
25.10.1946 Peterka, Alois
25.10.1946 Zapletal, Bruno
19.02.1947 Danielovič, Vojtech
24.07.1948 Král, Karel
URL : https://www.valka.cz/General-intendantstva-1927-1949-t104821#422675Verze : 0
MOD