Main Menu
User Menu

Archangelský NPT

Архангельский ИТЛ

     
Název:
Name:
Archangelský nápravně pracovní tábor
Další názvy:
Other Names:
Archbumlag
Určení:
Camp Purpose:
nápravně pracovní tábor
Doba existence:
Operational (since - to):
10.07.1938-09.10.1940
Odhadovaný celkový počet vězňů:
Estimated Total Number of Prisoners:
-
Odhadovaný počet obětí:
Estimated Casualty Toll:
-
Stát odpovědný za existenci:
State Responsible for Camp Founding:
Sovětský svaz
Nadřízený stupeň:
Upper Authority:
10.07.1938-09.10.1940 GULAG
Pobočky:
Subsidiaries of Camp:
-
Velitelé:
Commanders:
10.08.1937-09.10.1940 Teplickij, Š. L. ( )
Stát, kde se tábor nachází:
Camp Location (State):
Rusko
Obec:
Camp Location (Town, Village):
Archangelsk
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
00°00'00.00"N 00°00'00.00"E
Přístupnost:
Accessibility:
neznámý
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
- https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
- CHLEVŇUK, Oleg V.: Historie Gulagu od kolektivizace do "velkého teroru", BB/Art, Praha 2008.
- www.g-to-g.com
URL : https://www.valka.cz/Archangelsky-NPT-t104230#404790Verze : 0
MOD
Archangelský nápravně pracovní tábor / Архангельский исправительно-трудовой лагерь




Hospodářská činnost:
výstavba Archangelského celulózového a papírenského kombinátu



Počet vězňů:
01.10.1938 - 8 315
01.01.1939 — 7 900
01.01.1940 - 8 813



Telegrafní kód:
nebyl





Zdroje:
- https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
- CHLEVŇUK, Oleg V.: Historie Gulagu od kolektivizace do "velkého teroru", BB/Art, Praha 2008.
- www.g-to-g.com
URL : https://www.valka.cz/Archangelsky-NPT-t104230#374397Verze : 0
MOD