Main Menu
User Menu

LXXXVII. armádní sbor [1942-1944]

LXXXVII Army Corps

LXXXVII. Armeekorps

     
Název:
Name:
LXXXVII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
LXXXVII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Generalkommando G
Datum zániku:
Disbanded:
17.03.1944
Nástupce:
Successor:
Zangenův armádní oddíl
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1942-DD.12.1942 ?
DD.12.1942-DD.08.1943 7. armáda
DD.08.1943-DD.09.1943 Hlavní velitelství Jih
DD.09.1943-19.07.1943 ?
19.07.1943-26.11.1943 Skupina armád B
26.11.1943-DD.12.1943 Skupina armád B
DD.12.1943-17.03.1944 14. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
05.11.1942-01.08.1943 Marcks, Erich (General der Artilerie)
01.08.1943-17.03.1944 Zangen, Gustav Adolf von (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.11.1942-10.06.1943 Ehrig, Werner (Oberst)
10.06.1943-17.03.1944 Nagel, Walter (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1942-DD.08.1943 343. pěší divize
DD.12.1942-DD.08.1943 346. pěší divize
DD.09.1943-DD.11.1943 94. pěší divize
DD.11.1943-DD.01.1944 334. pěší divize
DD.11.1943-DD.01.1944 356. pěší divize
31.10.1944-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých stíhačů tanků 559
DD.01.1945-DD.04.1945 710. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando LXXXVII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/LXXXVII-armadni-sbor-1942-1944-t10218#450018Verze : 1
MOD