Main Menu
User Menu

1. letecká armáda dálkového letectva [1946-1949]

1st Long-Range Air Army

1. letecká armáda diaľkového letectva

1-я воздушная армия дальней авиации

     
Název:
Name:
1. letecká armáda dálkového letectva
Originální název:
Original Name:
1-я воздушная армия дальней авиации
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.04.1946
Předchůdce:
Predecessor:
3. letecká armáda
Datum zániku:
Disbanded:
20.02.1949
Nástupce:
Successor:
50. letecká armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.04.1946-20.02.1949 Velitelství dálkového letectva
Dislokace:
Deployed:
09.04.1946-20.02.1949 Smolensk, ? /

Velitel:
Commander:
09.04.1946-25.05.1946 Papivin, Nikolaj Filippovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
25.05.1946-20.02.1949 Nikolajenko, Jevgenij Makarovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.04.1946-11.07.1946 Tělnov, Konstantin Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
11.07.1946-20.02.1949 Tělnov, Konstantin Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.01.1946-DD.01.1949 57. bombardovací letecká divize
01.05.1946-10.06.1946 1. bombardovací letecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
09.04.1946-11.07.1946 в/ч 55135
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. – Kalašnikov, K. A. – Golikov, V. I.: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk 2004.
URL : https://www.valka.cz/1-letecka-armada-dalkoveho-letectva-1946-1949-t101944#565578Verze : 7
MOD