Main Menu
User Menu

50. letecká armáda [1949-1960]

50th Air Army

50-я воздушная арми

     
Název:
Name:
50. letecká armáda
Originální název:
Original Name:
50-я воздушная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.02.1949
Předchůdce:
Predecessor:
1. letecká armáda dálkového letectva
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1960
Nástupce:
Successor:
50. raketová armáda
6. samostatný těžký bombardovací letecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.02.1949-17.12.1959 Velitelství dálkového letectva
17.12.1959-01.08.1960 Hlavní velitelství raketového vojska strategického určení
Dislokace:
Deployed:
20.02.1949-01.08.1960 Smolensk, ? /

Velitel:
Commander:
15.02.1949-DD.07.1952 Sčjotčikov, Georgij Semjonovič (generálporučík letectva)
DD.07.1952-DD.01.1956 Nikolajenko, Jevgenij Makarovič (generálporučík letectva)
DD.01.1956-DD.MM.1957 Dobyš, Fjodor Ivanovič (generálporučík letectva)
DD.MM.1957-01.09.1960 Dobyš, Fjodor Ivanovič (generálporučík letectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.01.1949-DD.02.1950 57. bombardovací letecká divize
01.07.1960-01.09.1960 31. gardová raketová divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/50-letecka-armada-1949-1960-t101855#565585Verze : 4
MOD