Main Menu
User Menu

Oblastní letecké dispečerské stanoviště Žatec [1961-1976]

Regional Air Traffic Control Station Žatec

     
Název:
Name:
Oblastní letecké dispečerské stanoviště Žatec
Originální název:
Original Name:
Oblastní letecké dispečerské stanoviště Žatec
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
Oblastní letecké dispečerské stanoviště Čechy
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1976
Nástupce:
Successor:
Oblastní stanoviště řízení letů Žatec
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1961-01.09.1969 Velitelské stanoviště 3. sboru protivzdušné obrany státu
01.09.1969-01.10.1976 Velitelské stanoviště 3. divize protivzdušné obrany státu
OPERAČNĚ:
01.09.1961-01.04.1967 Ústřední letecké dispečerské stanoviště velitelského stanoviště 7. armády protivzdušné onrany státu
01.04.1967-01.10.1976 Ústřední letecké dispečerské stanoviště velitelského stanoviště protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-01.10.1976 Žatec, Větrušice /

Velitel:
Commander:
01.09.1961-31.07.1962 Zítek, František (Major)
01.08.1962-25.01.1965 Kortán, Josef (Podplukovník)
26.01.1965-DD.MM.1969 Majstrík, Pavol (Podplukovník)
DD.MM.1969-31.10.1971 Kadeřábek, Václav (Podplukovník)
01.11.1971-31.07.1972 Kraus, Jan (Podplukovník)
01.08.1972-11.04.1974 Kadeřábek, Václav. (Podplukovník)
12.04.1974-01.10.1976 Němec, Jiří (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz (Vaše dotazy, odpovídá RSDr. Pavel Minařík, CSc.)
URL : https://www.valka.cz/Oblastni-letecke-dispecerske-stanoviste-Zatec-1961-1976-t159149#485571Verze : 12