Main Menu
User Menu

Baška

Baška

     
Název:
Name:
Baška
Originální název:
Original Name:
Baška
Další názvy:
Other Names:
Bescanuova
Weschke
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Baška (opčina) / Přímořsko-gorskokotarská župa
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
44°57'59.97"N 14°45'00.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
418
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kaštel Baška
Kapela Sv. Marko
Crkva Sv.Ivana Krstitelja
Muzea:
Museums:
Múzeum lokálnej histórie (Zavičajni muzej Baška)
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
archív autora
www.baska.info
URL : https://www.valka.cz/Baska-t224515#624739Verze : 0
MOD
Kaplnka sv. Marka s vykopávkami z čias rímskeho osídlenia, kostol sv. Ivana Krstiteľa a pohľad od kostola (a mestskej citadely) na mesto s plážou.


Zdroj: vlastné foro

Baška - kaplnka sv. Marka pár metrov od pláže

kaplnka sv. Marka pár metrov od pláže
Baška - Rímska mozaika odkrytá pri vykopávkach v okolí kaplnky sv. Marka

Rímska mozaika odkrytá pri vykopávkach v okolí kaplnky sv. Marka
Baška - Kostol sv. Ivana Krstiteľa spolu s cintorínom nad mestom

Kostol sv. Ivana Krstiteľa spolu s cintorínom nad mestom
Baška - Panoramatický pohľad na mesto so zálivom od kostola sv. Ivana

Panoramatický pohľad na mesto so zálivom od kostola sv. Ivana
URL : https://www.valka.cz/Baska-t224515#624741Verze : 2
MOD
V Baške sa určitý čas zdržiavali aj dvaja českí spisovatelia - Jiří Wolker a Konstantin Biebl. Informuje o tom tabula pri vstupe do jednej z víl nachádzajúcich sa v meste.

Zdroj: vlastné foto

URL : https://www.valka.cz/Baska-t224515#624744Verze : 1
MOD