Main Menu
User Menu

XVI. sbor [1942-1945]

XVI Corps

     
Název:
Name:
XVI. sbor
Originální název:
Original Name:
XVI Corps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
XVI. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
07.12.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1945-01.04.1945 8. obrněná divize
09.04.1945-12.04.1945 8. obrněná divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
URL : https://www.valka.cz/XVI-sbor-1942-1945-t190476#550851Verze : 1
MOD