Main Menu
User Menu

Všeruský hlavní štáb [1918-1921]

Vznikl rozkazem lidového komisaře vojenství č. 339 ze dne 8. května 1918. Převzal funkce Všeruského kolegia pro organizaci a správu Rudé armády a také funkce do té doby fungujících orgánů staré armády.
10. února 1921 byly rozkazem Revoluční vojenské rady republiky č. 336/41 Všeruský hlavní štáb a polní štáb Revoluční vojenské rady republiky sloučeny v jediný štáb Dělnickorolnické rudé armády


https://guides.eastview.com/browse/guidebook.html?bid=120&sid=24059
URL : https://www.valka.cz/Vserusky-hlavni-stab-1918-1921-t45838#178866Verze : 0
náčelníci štábu:
N. N. Stogov (8. května - 2. srpna 1918)
A. A. Svječin (2. srpna - 11. října 1918)
N. I. Rattel (11. října 1918 - 22. června 1920)
A. A. Samojlo (25. června 1920 - 10.února 1921)


komisaři:
A. I. Jegorov (8. května - 24. června 1918)
N. I. Bessonov (8. května - 6. srpna 1918)
I. L. Dzevaltovskij (24. června 1918 - 13. května 1919)
D. I. Kurskij (červen - říjen 1918)
V. G. Šarmanov (1. listopadu 1918 - 30. května 1920)
S. S. Danilov (1. června 1920 - 2. února 1921)


Prameny:
Graždanskaja vojna i vojennaja intervencija v SSSR - enciklopedija, Moskva 1983
URL : https://www.valka.cz/Vserusky-hlavni-stab-1918-1921-t45838#187132Verze : 0