Main Menu
User Menu

Vojenský okruh I [1945-1949]

1st Military District / Okręg Wojskowy I

     
Název:
Name:
Vojenský okruh I
Originální název:
Original Name:
Okręg Wojskowy I
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Varšavský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1949
Nástupce:
Successor:
Varšavský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1945-01.03.1949 Velitelství pozemního vojska
Dislokace:
Deployed:
05.11.1945-01.03.1949 Warszawa, ? /

Velitel:
Commander:
05.11.1945-18.12.1946 Olbrych, Bruno (divisní generál)
18.12.1946-14.12.1948 Paszkiewicz, Gustaw (divisní generál)
14.12.1948-01.03.1949 Strażewski, Wsiewołod (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1940-DD.04.1941 206. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kajetanowicz, Jerzy: Polskie wojska lądowe w latach 1945-1960. Toruń 2004.
Warszawski Okręg Wojskowy. Historia i współczesność. Warszawa, Bellona 1997.
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-I-1945-1949-t59190#508860Verze : 0
MOD