Main Menu
User Menu

Velitelství pozemního vojska [1997-1999]

Ground Troops Command

     
Název:
Name:
Velitelství pozemního vojska
Originální název:
Original Name:
Velitelství pozemního vojska
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1997
Předchůdce:
Predecessor:
2. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
30.12.1999
Nástupce:
Successor:
Velitelství pozemních sil
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1997-30.12.1999 Generální štáb Armády České republiky
Dislokace:
Deployed:
01.11.1997-30.12.1999 Olomouc, ?

Velitel:
Commander:
01.11.1997-08.04.1998 Šedivý, Jiří (Generálmajor)
09.04.1998-30.12.1999 Hrabal, František (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1997-DD.MM.1999 11. brigáda vojenského zpravodajství a elektronického boje
01.10.1997-30.01.2001 7. mechanizovaná brigáda
01.11.1997-30.12.1999 1. provozní prapor
01.11.1997-30.12.1999 1. spojovací brigáda
01.11.1997-30.12.1999 1. výcviková a mobilizační základna protiletadlového vojska
01.11.1997-30.12.1999 1. výcviková a mobilizační základna ženijního vojska
01.11.1997-30.12.1999 2. mechanizovaná brigáda
01.11.1997-30.12.1999 6. výcviková a mobilizační základna
DD.MM.1997-30.12.1999 1. středisko monitorování radiační a chemické situace
DD.MM.1997-30.12.1999 4. brigáda rychlého nasazení

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.army.cz
A-Report č. 13/2007


Zdroj: www.aukro.cz
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-pozemniho-vojska-1997-1999-t127779#454301Verze : 1
MOD